Firmy
18. května, 2021

Zlínský kraj letos opět ocení nejlepší inovační firmu

7. ročník soutěže „Inovační firma Zlínského kraje“ bude vyhlášen. Smyslem je ocenit firmy, které mohou jít ostatním příkladem v oblasti inovací.

Ocenit a zviditelnit úspěchy firem, které se ukázaly jako lídři v oblasti inovací a jejich vynikající postupy mohou být inspirací pro všechny, to je cíl soutěže „Inovační firma Zlínského kraje“.

„Aktuálně připravovaný 7. ročník soutěže byl původně plánovaný již na rok 2020, avšak z důvodu pandemie COVID-19 byl tento ročník odložen. I přesto, že nad COVID-19 ještě stále nemáme úplně vyhráno, rozhodli jsme se soutěž tento rok vyhlásit. A to zejména z důvodu poptávky ze strany firem ve Zlínském kraji, pro které je tato soutěž vhodným způsobem zviditelnění jejich unikátních inovací, obzvláště ve stávající situaci, kdy není pro tyto informace dostatek mediálního prostoru,“ uvedl náměstek hejtmana Zlínského kraje Lubomír Traub, zodpovědný za strategický rozvoj, územní plánování a cestovní ruch.

Příprava aktuálního ročníku soutěže probíhá podle harmonogramu od března. Vyhlášení výsledků soutěže by se mělo uskutečnit letos v listopadu a kompletní realizace soutěže včetně zajištění komunikační kampaně pro oceněné firmy proběhne do konce tohoto roku.

Soutěž „Inovační firma Zlínského kraje“ byla poprvé vyhlášena v roce 2009. Druhý ročník se uskutečnil v roce 2010 a od té doby je soutěž organizována ve dvouletých intervalech. Vyhlašovatelem soutěže je Zlínský kraj, organizační zajištění má na starost Technologické inovační centrum.

Vítězi předchozích ročníků soutěže se staly společnosti 5M (v roce 2009), Koma Modular Construction (2010), Česká zbrojovka (2012), Avex Steel Products (2014, 2016) a Incinity (2018).

Zdroj: Zlínský kraj