ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Start up
16. května, 2022

Ynovate Festival – První match-making festival v České republice

Platforma Ynovate, která vznikla ke konci roku 2021 spojením osmi inovačních center a inkubátorů v ČR, pořádá první festival synergií. 26. 5. 2022 se v Libereckém podnikatelském inkubátoru Lipo.ink propojí veřejná sféra, věda a výzkum, vzdělávání a byznys, a to napříč celou Českou republikou. Výstupem bude mimo jiné brožura s konkrétními akčními kroky s pozitivním dopadem na českou ekonomiku, které podniknou všechny čtyři segmenty.

Každé inovační centrum má velmi dobře zmapovaný svůj kraj, a to po byznysové stránce i úzkými kontakty na krajský úřad, městský úřad a univerzity. Ynovate festival propojí všechny zástupce jednotlivých segmentů jednotlivých krajů, a vytvoří tak zatím nenadálý synergický efekt. A protože Ynovate festival není o ničem jiném než o synergiích, celý program je tvořen tak, aby byl prostor na jejich zúročení,” popisuje pořadatel festivalu Antonín Ferdan z Lipo.ink a Ynovate.

Platforma Ynovate už před půlrokem podala pomocnou ruku nové vládě s transformací ekonomiky. Ynovate má totiž tu výhodu, že každý den pracuje s majiteli malých a středních firem napříč celou ČR, a díky tomu zná velmi dobře prostředí, potřeby, ale i stav, ve kterém se české firmy nachází. 

To je obrovské know-how, které Ynovate vládě nabízí. “Můžeme poskytnout solidní základy v podobě reálného obrazu stavu a potřeb firem, na kterých vláda ČR může stavět pilíře silné a stabilní ekonomiky. Ekonomika stojí na firmách s unikátními produkty a know-how,” uzavírá Ferdan.

Ynovate

Jsme síť osmi profesionálních inovačních center zřizovaných kraji, městy a univerzitami. Nacházením synergií, přímou spoluprací s podnikateli i sdílením kontaktů podporujeme vznik a rozvoj inovativního, ambiciózního a udržitelného podnikání.

www.ynovate.cz 

 

Členové Ynovate