ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Inovace
27. dubna, 2023

Ve Zlíně se uskuteční kreativní setkání pro inovační centra a startupy z celého Česka pod názvem Ynovate Fest

Technologické inovační centrum bude ve Zlíně 3. a 4. května hostit setkání Ynovate Fest. Kromě osmi inovačních center z Česka a dvou ze Slovenska jsou přizváni zástupci startupů. Cílem akce je ukázat kreativní potenciál Zlína a představit Zlínský kraj jako region zaslíbený kulturním a kreativním odvětvím.

Ynovate Fest se ve Zlíně bude konat v termínu Zlín Design Weeku. „Datum jsme nevybrali náhodou – chceme účastníkům z ostatních inovačních center ukázat náš kreativní Zlín,“ uvedl Lukáš Trčka, jednatel pořádajícího TIC Zlín. „Vedení kraje intenzivně vnímá, že kreativní obory jsou klíčovým přínosem tohoto regionu a jejich systematická podpora je chytrou investicí do budoucího rozvoje,“ potvrdil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který přijde osobně účastníky Ynovate Festu pozdravit.

Na ty pak čekají dva dny nabité odborným programem zaměřeným na kulturní a kreativní odvětví i nahlédnutí do světa designu či typické baťovské architektury. Nejprve se představí program Creatinn, který se bude prolínat celým eventem, včetně jeho expertů z oblasti online marketingu, produktového designu, brand buildingu a audiovizuální tvorby. Ti také povedou čtyři návazné interaktivní workshopy na téma Tvoř svůj svět! aneb kreativita v podnikání. „Cílem je ukázat účastníkům, jak uvažují a pracují experti programu Creatinn nad konkrétním zadáním,“ doplnil Lukáš Trčka.

Kromě zaměstnanců inovačních center do Zlína přijedou také zástupci startupů z celé republiky. Deset z nich bude mít možnost zapojit se do soutěže Hrej o to, ve které mohou získat atraktivní ceny, jako jsou konzultační služby expertů programu Creatinn, divokou kartu na účast v evropském finále celosvětové startupové soutěže Disraptors Summit, vstupenky na zahraniční konferenci nebo služby coworkingů. 

Odborný program doplní prohlídka výstavy Design pro všechny, která probíhá v 61. budově v rámci Zlín Design Weeku. Před odjezdem je pak pro účastníky Ynovate Festu připravená zážitková hra situovaná do zlínských lokací, které jsou spojená s osobností Tomáše Bati, doplněná šiframi a hádankami.

Síť Ynovate vznikla na půdorysu dosavadní spolupráce osmi inovačních center. Její součástí jsou inovační centra z Jihomoravského, Libereckého, Moravskoslezského, Olomouckého, Plzeňského, Středočeského, Ústeckého a Zlínského kraje. Díky dosavadní spolupráci inovačních center získalo podporu přes 500 malých a středních firem. Mezi nimi je i mnoho mezinárodně úspěšných firem, jako jsou třeba jihomoravský Flowmon, liberecký Devinn, ústecký Samohyb nebo ostravský Skladon.   

 

Kontakt pro média:

Lenka Kostelníková

marketingová specialistka

TIC Zlín, member of Ynovate

kostelnikova@ticzlin.cz

+420 733 690 867