ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Ynovate Fest
11. května, 2023

Ve Zlíně proběhlo kreativní setkání pro inovační centra a startupy z celého Česka s názvem Ynovate Fest

Ve dnech 3. a 4. května se v Technologickém inovačním centru ve Zlíně konalo kreativní setkání Ynovate Fest. Na akci se sešlo osm inovačních center z Česka a dvě ze Slovenska společně s představiteli startupů z celé republiky. Cílem akce bylo představit Zlínský kraj jako region s kulturním a kreativním potenciálem a ukázat, jak může být podpora kreativních oborů klíčovým přínosem pro budoucí rozvoj regionu.

Ynovate Fest nabídl účastníkům dva dny nabité odborným programem, který se zaměřoval na kulturní a kreativní odvětví. Technologické inovační centrum v panelové diskuzi představilo program Creatinn a své experty z oblasti online marketingu, produktového designu, brand buildingu a audiovizuální tvorby. Ti následně vedli čtyři návazné interaktivní workshopy na téma Tvoř svůj svět! aneb kreativita v podnikání. Cílem workshopů bylo předvést účastníkům, jak přemýšlejí a jak pracují odborníci programu Creatinn nad konkrétním zadáním.

Účastníky festivalu přišel osobně pozdravit hejtman Zlínského kraje Radim Holiš, který k setkání uvedl: „Ynovate Fest byl nejen úspěšným setkáním kreativních a inovativních lidí z celé republiky, ale také přinesl důležitou zprávu o potenciálu našeho kraje v oblasti kreativity. Rádi bychom podpořili tyto obory a pomohli vytvořit prostředí, ve kterém se mohou rozvíjet a přinášet nové myšlenky a inovace.“ 

Jedenáct zástupců startupů mělo možnost zapojit se do soutěže Hrej o to, ve které mohli získat atraktivní ceny, včetně konzultačních služeb expertů programu Creatinn, divoké karty na účast v evropském finále celosvětové startupové soutěže Disraptors Summit, vstupenek na mezinárodní startupovou konferenci Infoshare a služeb coworkingů.

Vítězem soutěže se stala firma KARDI AI Technologies z Olomouce za svou novou vizi budoucnosti v monitoringu pacientů s poruchami srdečního rytmu. Projekt spočívá v použití cenově dostupného hrudního pásu a aplikace, která umožňuje uživatelům snadnější a pravidelnější záznam EKG. Druhé místo obsadili Pirogy Studios ze Zlína – animační studio zaměřené na filmovou tvorbu pro dětskou audienci. Na třetím místě se umístili brněnští Plastic guys s projektem designových panelů GOD ze 100% recyklovaného plastu. 

Kromě startupové soutěže byla součástí programu také komentovaná prohlídka výstavy Best of ’23 v Galerii 18, která se uskutečnila v rámci právě probíhajícího Zlín Design Weeku. 

Festival zakončila zážitková hra situovaná do zlínských lokací, které jsou spojené s osobností Tomáše Bati, doplněná šiframi a hádankami.

Síť Ynovate vznikla na půdorysu spolupráce osmi inovačních center z různých krajů České republiky a již podpořila přes 500 malých a středních firem, včetně mezinárodně úspěšných firem jako Flowmon, Devinn, Samohyb nebo Skladon.