ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Podnikavost
07. května, 2021

Ve spolupráci s účastníky Podnikatelské akademie vzniká promo video

V letošním školním roce jsme úspěšně odpilotovali na vybraných středních školách ve Zlínském kraji zážitkový kurz Podnikatelská akademie. Celkem 79 studentů si na vlastní kůži vyzkoušelo, jaké to je začít s podnikáním. Žáci si prošli dvanácti workshopy, díky kterým dokázali vymyslet svůj vlastní startup. Ten pak v rámci tzv. Pitch day museli na závěr odprezentovat před odbornou komisí, která jim poskytla cennou zpětnou vazbu. Celý kurz podnikatelské akademie byl veden konzultanty a mentory TICu, kteří zároveň tvořili i odbornou komisi.

Pomyslnou třešničkou na dortu bylo závěrečné filmování scén do promo videa, které proběhlo 6. května na jedné ze zapojených škol – MESIT střední škola v Uherském Hradišti. Účastníky natáčení byli vybraní žáci oboru Podnikání, ředitel školy i samotná koordinátorka kurzu, paní učitelka Marcela Mrázková, kteří zhodnotili přínos kurzu. Celé natáčení probíhalo za přísných hygienických podmínek v souladu s vládními opatřeními.

„Jsme rádi, že jsme projekt mohli na naší škole uskutečnit, byť převážně ve virtuální podobě kvůli pandemii COVID-19. Žáci si díky projektu zpestřili výuku, dostali cenné rady od odborníků a naučili se mimo jiné kritickému a kreativnímu myšlení, plánování a vytrvalosti. S potěšením můžeme oznámit, že nás TIC Zlín díky dobře probíhající spolupráci zařadilo mezi partnerské školy i pro příští školní rok“, shrnuje kurz Marcela Mrázková.

Natáčení propagačních videí chystáme i v dalších dvou zapojených vsetínských školách: SOŠ Josefa Sousedíka a Masarykově gymnáziu. Cílem promo videí bude oslovit středoškolské učitele a žáky a vysvětlit jim přínosy Podnikatelské akademie v praxi. 

Pilotní fáze projektu Podnikatelské akademie bude završena kulatým stolem, který se uskuteční 26. května se zástupci škol, odboru školství a lektory k výsledkům pilotního ověření. Na jednání bude prezentován metodický popis průběhu kurzu včetně školicích podkladů a projednána následná možná implementace Podnikatelské akademie do výuky na dalších středních školách na území Zlínského kraje.

Podnikatelská akademie na středních školách je realizována díky projektu „Smart Akcelerátor Zlínského kraje II“.

Děkujeme všem zapojeným školám a partnerům:

  • MESIT střední škola
  • Masarykovo gymnázium, Střední zdravotnická škola a VOŠ zdravotnická Vsetín
  • SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín
  • Fakulta managementu a ekonomiky UTB ve Zlíně
  • Zlínský kraj
  • Advokátní kancelář Petráš Rezek
  • MIUZA
  • Dave’s Knives
  • Inspectum
  • Foode.cz