ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Inovace
16. června, 2023

TIC je součástí evropského konsorcia projektu „Deep Tech Creativity, DETECT!“

Konsorcium získává 349 000 EUR, které podpoří budování inovačních kapacit prostřednictvím integrace aktivit „deeptech“ na podporu talentů v Evropě.

Lídrem projektu je Vysoká škola chemicko-technologická v Praze a zapojenými partnery jsou:

  • Poznań University of Life Sciences, Polsko
  • Slovenská poľnohospodárska univerzita v Nitre, Slovensko
  • National University of Shipbuilding, Mykolaiv, Mykolajiv, Ukrajina

Tyto partnery doplňují University of Vienna, Rakousko, a partneři z druhé strany znalostního trojúhelníku (Maker Institute a Technologické inovační centrum Zlín, oba z ČR) a přidružení partneři (Humboldt Innovation GmbH, Německo; INiTS – Vídeňský HighTech inkubátor, Rakousko; a Bar-Ilan University, Izrael).

Konsorcium propojuje vysoké školy silné v hlubokých technologických oborech s vysokými školami silnými v programech souvisejících s podnikáním, jakož i s průmyslovými partnery a organizacemi třetího sektoru s následující vizí do roku 2030:

  • Vytvoření integrovaného inovačního ekosystému: Propojení inovačních lídrů v oblasti hluboké techniky ve třech rovinách: uvnitř univerzity a v jejím regionu, mezi konsorciem a s širším evropským kontextem prostřednictvím EIT KICs.
  • Jednotné zdroje inovací v oblasti hluboké techniky: Zakomponování systémového přístupu ke všem službám podpory inovací, školicím programům a mentorským programům a také podpora jasné spolupráce mezi klíčovými hráči a partnery uvnitř i mimo akademickou sféru.

Projekt získává financování z iniciativy EIT HEI: Budování inovační kapacity pro vysoké školy. Tato iniciativa Evropského institutu pro inovace a technologii (EIT) si klade za cíl posílit podnikatelskou a inovační kapacitu vysokoškolských institucí (HEI) v Evropě prostřednictvím integrace aktivit v oblasti hluboké techniky.

V rámci iniciativy EIT HEI obdrží projekt financování ve výši 349 000 EUR a bude probíhat do prosince 2023 s možností prodloužení o dalších 6 měsíců.

Více o projektu na https://eit-hei.eu/projects/detect/