ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Vzdělávání
04. listopadu, 2022

Naše VR Profi Lab zpestřila přehlídku středních škol na Veletrhu práce a vzdělávání 2022

Přehlídka středních škol a vybraných firem Zlínského kraje se pod názvem Veletrh práce a vzdělávání uskutečnila ve středu 2. listopadu v Kongresovém centru Zlín. Žáci základních škol, jejich rodiče, kariéroví a výchovní poradci i další zájemci zde mohli získat informace o nabízených studijních oborech na školách i o možnostech následného uplatnění v praxi. Akci uspořádala Krajská hospodářská komora Zlínského kraje.

„Potřebujeme, aby mladí lidé zůstávali u nás v kraji a neodcházeli nám jinam. Klíčové je, aby zde měli možnost atraktivního pracovního uplatnění, a s tím samozřejmě úzce souvisí kvalitní nabídka vzdělávání. A to jim naše školy i naše firmy mohou nabídnout. Věřím proto, že si tu dnes každý najde to své, co ho zaujme,“ řekl při zahájení hejtman Radim Holiš.

Na veletrhu se mimo jiné prezentovalo také Technologické inovační centrum s virtuální laboratoří profesí, ve které si prostřednictvím virtuální reality mohli žáci vyzkoušet, co obnáší práce lékaře, průmyslového designéra nebo třeba zemědělce.

Další informace o vzdělávání ve Zlínském kraji nabízí portál www.zkola.cz.

Zdroj: Zlínský kraj