ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Firmy
17. srpna, 2022

Koho zajímá budoucnost našeho kraje, bude na konferenci ZLINTECH

 

Již 13.9.2022 se ve zlínském hotelu Baltaci Atrium bude konat další ročník konference ZLINTECH. Jde o unikátní konferenci, která odtajní potenciál rozvoje Zlínského kraje, směřování firem a odkryje budoucí technologické trendy v průmyslových, kreativních a ICT odvětvích klíčových pro Zlínský kraj.

Propojení s megatrendy ve společnosti ukáže možnosti, jakým směrem by se Česko mohlo ubírat v rámci Evropy. Záměrem konference je vytvořit prostor pro diskusi podnikatelů k aktuálním tématům jako lidé a jejich kompetence, nebo technologické trendy a jejich vliv na kvalitu života i podnikání.

Konferenci připravuje Technologické inovační centrum (TIC) v rámci projektu Smart akcelerátor Zlínského kraje II. “Každý, koho zajímá budoucnost našeho kraje a jeho potenciál rozvoje, bude chtít být na konferenci ZLINTECH.”, říká Martina Běťáková, RIS3 manažerka projektu.

Konference bude plná vizí, inspirace a budoucího směřování. “Máme v rukou čerstvou analýzu technologických trendů od týmu Rút Bízkové. Výsledky analýzy pro náš kraj jsou průlomové a nadchly mě. Analýza představuje nejmodernější trendy, které nás budou v příštích letech zásadně ovlivňovat.”, doplňuje Martina Běťáková.

V rámci konference vystoupí mnoho špičkových odborníků z firemního a vývojového sektoru. Inspirativní osobnosti se podělí o vlastní zkušenosti a jejich vize. Událost proběhne pod záštitou Zlínského kraje a svou účastí ji podpoří také hejtman Radim Holiš, ministryně pro vědu, výzkum a inovace v ČR Helena Langšádlová a europoslankyně Martina Dlabajová. Firemní sféru zastoupí např. Stanislav Martinec z Komy Modular nebo Ladislav Škoda z Tescomy. “Podařilo se dostat na pódium zajímavé řečníky z různých oborů, získat evropský i regionální pohled, úspěšné velké firmy i progresivní malé start-upy. Trendy, vize a diskuze si přijede poslechnout řada hostů a odborníků z celé republiky.” dodala Martina Běťáková z TIC.

Celý program bude rozdělen do několika bloků. Hned v tom prvním přijdou na řadu kreativní aplikace, kde řečnící vysvětlí, jaký vliv mají kreativní průmysly na ekonomiku regionů. Druhý blok se bude týkat průmyslové aplikace technologií v neprůmyslových odvětvích a kvalifikací pro výkon nových profesí, jež vznikly v rámci digitalizace. V rámci třetího bloku se řečníci rozmluví o SMART světě a ICT řešeních pro společnosti 4.0. Poslední blok představuje poctu českému předsednictví v Evropě a bude pojednávat o společenských megatrendech a možnostech kreativních průmyslů v Česku v rámci Evropy.

Kromě toho se návštěvníci mohou těšit na doprovodný program plný nejnovějších technologických vychytávek, ukázek technologie blockchain, 3D vizualizací nebo rozšířené reality.

Součástí programu je i slavnostní vyhlášení a předání cen Created in Zlin, které oceňuje kreativní produkty a služby vzniklé ve Zlínském kraji. Celou konferenci zakončí společenský večer a následným networkingem, kde budou mít návštěvníci možnost diskutovat s řečníky a získávat cenné kontakty.

Program a registrace zdarma běží již na stránkách konference www.zlin.tech.