ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Událost
07. dubna, 2021

Online: Robotizace a robotické aplikace

Druhý díl pokračování Roadshow agentury CzechInvest a Národního centra průmyslu 4.0 se bude věnovat robotizaci.

Roboti se stali běžnou součástí našich životů a stejně jako jsme si zvykli na to, že nám doma s úklidem pomáhá robotický vysavač, tak jsou výrobní odvětví, která už se bez robotů neobejdou. Typickým příkladem je automotive, kde je úroveň robotizace celosvětově největší. Souvisí to samozřejmě s tím, že velkou část úkonů při výrobě automobilů lze zautomatizovat, neboť jsou repetitivní a často nevhodné pro lidské operátory – náročná fyzická manipulace, nepříznivé prostředí z hlediska dopadů na zdraví atd. S tím, jak roste úroveň a možnosti robotů přizpůsobit se nejrůznějším prostředím a činnostem, roste i množství výrobních segmentů, kde se roboty instalují a úspěšně přispívají ke zvýšení efektivity a kvality výroby.

Možná už roboty ve své výrobě máte, možná teprve uvažujete, zda je robotizace to pravé a nezbytné pro Vaši firmu. Rádi bychom Vám spolu s našimi hosty nabídli různé pohledy na zavádění robotizace a na příkladech z praxe Vám ukázali, co takové plánování robotického pracoviště obnáší, na co se připravit a co nesmíte opomenout.

Jak se plánuje a jak funguje obří robotické pracoviště představíme na příkladu výrobního závodu Toyoty v Kolíně. Jak se naopak plánuje robotizace výroby na míru specifickým požadavkům klienta a do náročných podmínek v menším měřítku ukáže na příkladu svého zákazníka zástupce společnosti DEL. Využití robotů pro nedestruktivní analýzu materiálů představí společnost Radalytica, která přišla s unikátní metodou kombinace robotů a RTG snímače pro naprosto precizní výsledek. Jak rozpoznat, zda je Vaše společnost připravená na automatizaci, které jsou ty správné důvody pro zavádění robotů a jaký dopad na robotizaci měla pandemie, promluví zástupce společnosti KUKA, jednoho ze světových výrobců robotů.

Velice důležitou součástí plánování jakéhokoliv robotického pracoviště je zajištění jeho bezpečnosti s ohledem na lidské operátory, a to zejména u tolik populárních kolaborativních robotů. O tom, jak naplánovat bezpečné robotické pracoviště a jaké jsou možnosti moderních technologiích při zajištění bezpečnosti operátorů promluví zástupce společnost SICK, která se bezpečnosti v automatizaci dlouhodobě věnuje.

A nakonec, i když vlastně na začátku našeho pořadu, nám výzkumníci z CIIRC ČVUT v Praze a CEITEC VUT v Brně představí robotiku jako celek, její hlavní směry, možnosti, ale i omezení, a na příkladech svého vlastního výzkumu ukážou, co všechno mohou roboty dělat a kde všude mohou najít uplatnění. Zároveň Vám představíme testbed, který vzniká na CEITEC VUT v Brně v rámci projektu RICAIP, a který po svém dokončení nabídne firmám možnost osahat si technologie Průmyslu 4.0 a otestovat si vlastní řešení.

Program vysílání

čas program
13:00 Zahájení pořadu – moderátor Aleš Vlk
13:01–13:30 Robotika obecně a v kostce
Ing. Libor Přeučil, CSc. – vedoucí oddělení Inteligentní a mobilní robotiky, CIIRC ČVUT v Praze
Prof. Ing. Pavel Václavek, Ph.D. – vedoucí výzkumné skupiny Kybernetika a robotika, CEITEC VUT v Brně
Prof. Ing. Luděk Žalud, Ph.D. – Senior Researcher skupina Kybernetika a robotika, CEITEC VUT v Brně,
FEEKT VUT v Brně
13:30–13:48 Důvody pro automatizaci
Jindřich Vaňous, Country Manager, KUKA Roboter
13:48–14:06 Životní cyklus projektu robotizace
Jan Bratršovský – Head of Design and Engineering, DEL a.s.
14:06–14:24 Bezpečnost konvenčních a kolaborativních robotických pracovišť
Zdeněk Bečka – Application specialist, Safety systems division, SICK s.r.o.
14:24–14:42 Automatizace a robotizace výroby s ohledem na výrobu nového modelu Toyota
Tomáš Paroubek – Manažer Zdraví a Bezpečnosti/Korporátních záležitostí,
Toyota Motor Manufacturing Czech Republic, s.r.o.
14:42–15:00 Robotická nedestruktivní kontrola 4.0
Martin Josífek, obchodní manažer, Radalytica a.s.
15:00 Ukončení pořadu

Registrace zdarma zde.

 

Zjistit víc ->
Středa 07. dubna 2021
13.00 — 15.00
Online