ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Událost
17. března, 2021

Online: Roadshow: Strojové učení a umělá inteligence

První díl pokračování Roadshow agentury CzechInvest a Národního centra průmyslu 4.0 se bude věnovat umělé inteligenci a strojovému učení.

Umělá inteligence je označována za technologii budoucnosti a již dnes ovlivňuje naše každodenní životy více, než si uvědomujeme. Online nakupování a personalizovaná reklama na základě našeho nákupního chování, vylepšování internetových vyhledávačů a řazení relevantních výsledků, virtuální asistenti v našem telefonu či v zákaznických službách, strojové překlady psaného i mluveného textu, porovnávání fotografií a rozpoznávání obličejů – to všechno má na starosti umělá inteligence. I když název umělá inteligence neboli artificial intelligence svádí k domněnce, že stroje či počítače se učí přemýšlet, za jejich inteligentním uvažováním a chováním stojí samozřejmě algoritmy napsané lidmi.

Role průvodce tématem umělé inteligence se ujme Tomáš Mikolovlaureát Ceny Neuron za významný vědecký objev v oboru computer science 2018, který významně zdokonalil zpracovávání lidského jazyka počítačem a zásadně tak přispěl k rozvoji umělé inteligence. V minulosti pracoval pro takové technologické giganty, jakými jsou Google, Facebook nebo Microsoft a v současnosti působí jako vedoucí výzkumného týmu v rámci výzkumného centra RICAIP na CIIRC ČVUT v Praze, a v pořadu bude naším prvním hostem.

O možnostech praktického uplatnění umělé inteligence a strojového učení v průmyslu si budeme povídat s Dariou Hvížďalovou, partnerkou a spoluzakladatelkou společnosti Mainware z portfolia JHV Group, která se zaměřuje právě na AI v průmyslových aplikacích. Reálné aplikace založené na umělé inteligenci a strojovém učení na svých příkladech představí firmy které tyto aplikace vyvíjejí a přizpůsobují na míru požadavkům svých zákazníků – společnosti Kendaxa Development24 Vision a Born Digital. O výzkumu v oblasti autonomního řízení a parkování, které je postavené na využití AI, bude mluvit zástupce výzkumného týmu Valeo z R&D centra v Praze.

Program vysílání:

čas program
13:00 Zahájení pořadu – moderátor Aleš Vlk
13:01–13:30 Možnosti AI a její současné využití
Tomáš Mikolov – vedoucí výzkumné skupiny v rámci    výzkumného centra RICAIP na CIIRC ČVUT v Praze
13:30–13:48 Strojové učení a umělá inteligence v praxi
Zenon Sliwka
 – Zakladatel a obchodní ředitel, Born Digital
13:48–14:06 Strojové učení v Průmyslu 4.0
Daria Hvížďalová
 – Partnerka a spoluzakladatelka společnosti Mainware, Supervising Manager v JHV Solutions
14:06–14:24 Lze automatizovat kontrolu kvality pomocí umělé inteligence?
Martin Cviček
 – CTO a spoluzakladatel 24 Vision
14:24–14:42 AI v autonomní mobilitě
David Hurych
 – Research Scientist, Valeo AI Research Team, Valeo
14:42–15:00 Zefektivnění výroby a kontroly kvality pomocí AI a strojového učení
Pavel Šťastný
 – Vedoucí divize inteligentních řešení pro výrobní firmy, Kendaxa Development
15:00 Ukončení pořadu

 

Bližší informace a registrace zde.

Zjistit víc ->
Středa 17. března 2021
13.00 — 15.00
Online