ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Událost
04. listopadu, 2020

Online: Den s TA ČR 2020 ve Zlíně na téma „Zlín je moderní město technologií“

Sedmý ročník Dne TA ČR letos přináší nový koncept dopoledních online konferencí v krajích. Ve čtyřech městech napříč republikou se místní uznávané a inspirativní osobnosti zaměří na nejdůležitější témata z oblasti výzkumu a inovací. Nastíní tak aktuální potřeby a budoucnost českého výzkumu a inovací a užitečnost výzkumu pro rozvoj regionů. Dopolední diskuze budou probíhat po celý týden od 2. do 5. listopadu v Jihlavě, v Ostravě, ve Zlíně a v Ústí nad Labem. Ve Zlíně se live stream na TV MALL uskuteční 4. listopadu od 11 hod. na odkazu zde.

Pro region Zlín si Technologická agentura připravila seminář se třemi sloty. První, v podání Ladislava Mlčáka, experta na telemedicínu, nese název ‚Zdravotnictví 21.století není jen Covid‘. V rámci něho budou posluchači seznámeni s novým oborem telemedicíny v oblasti zdravotnictví a s novými technologickými projekty, které se inovacemi ve zdravotnictví zabývají. Příkladem z praxe ve Zlínském kraji může být využití robotiky. O přínosu robotické léčby je přesvědčena i MUDr. Jarmila Zipserová, která otevřela ve Zlíně nové pracoviště Neurorehabilitační kliniky AXON. Zde mohou pacienti s poškozením mozku využít robotický přístroj Lokomat. Lokomat slouží k nácviku správného stereotypu chůze a pro lepší efektivitu léčby využívá také prvky virtuální reality.

Druhým slotem v pořadí je téma ‚Co můžeme nazvat chytrou mobilitou‘. Výzvami “chytré dopravy” provede Vít Šumpela, zástupce krajského úřadu Zlínského kraje. Posluchači se dozví, co je to koncept Transport Test Grid a jaké poskytne možnosti nejen v oblasti dopravy.

Posledním vystupujícím bude zakladatel projektu positivJE Kamil Kavka. Promluví na téma ‚Dobrá praxe z Jeseníku – překážky nás nepoloží‘. Online seminář následně završí panelová diskuze na téma: ‚Kreativita – kde ji hledat a jak ji využít‘.

Program živého přenosu:

11:00 Ladislav MLČÁK, TA ČR: Zdravotnictví 21. století není jen COVID

11:15 Vít ŠUMPELA, Krajský úřad Zlínského kraje : Co můžeme nazvat chytrou mobilitou?
11:30 Kamil KAVKA, PositivJE: Dobrá praxe z Jeseníku – překážky nás nepoloží
11:45 Panelová diskuze: Kreativita – kde ji hledat a jak ji využít; diskuzi moderují Eva Šviráková a Filip Kučera z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

Seminář se bude streamovat prostřednictvím MALL.TV.

Zjistit víc ->
Středa 04. listopadu 2020
11.00 — 12.30
Online konference