ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Událost
07. května, 2022
 — 15. května, 2022

100 ZD – Sto let zlínského designu

100 ZD – Sto let zlínského designu se zaměřuje na reflexi fenoménu zlínského průmyslového designu, jehož počátky byly položeny již v rozvíjející se firmě Baťa mezi světovými válkami jako součást přirozeného vývoje průmyslového impéria. Za cíl má představit pomyslné rodinné stříbro nejen Zlína a jeho regionu, které zformovalo důležité podhoubí i pro dnešní vzdělávání mladých návrhářů, činnost profesionálních designérů a studií či hodnotnou produkci firem, které s nimi spolupracují.
První částí projektu je expozice uspořádaná Krajskou galerií výtvarného umění ve Zlíně, umístěna v budově č. 15 Baťova institutu. Ta historicky shrnuje období sta let vývoje průmyslového designu ve Zlíně a jeho okolí. Ve stejné budově také budou představeni úspěšní absolventi.
Druhá část expozice se bude odehrávat v nových výstavních prostorách, které vzniknou v 61. budově bývalého baťovského průmyslového areálu. V této sekci představí své produkty významné firmy z regionu které se věnují leteckému průmyslu, výrobě obuvi, měřicích přístrojů, technického zařízení, ručního nářadí, nástrojů či nábytku.
S projektem bude také propojena Konference Zlin Design Week, která se letos zaměřuje na téma „Design, který pomáhá“ – na jeho užitečnost, funkčnost a sociální a environmentální dopady produktů.
Zjistit víc ->
Sobota 07. května 2022

Neděle 15. května 2022

14|15 Baťův Institut a 61. budova továrního areálu
Kontaktní osoba