ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Inovace
15. září, 2023

Další letošní setkání Inovační platformy ZLINNOVATION se uskutečnilo v Kunovicích

Inovační platforma ZLINNOVATION letos rozjela své ZLINNOVATION tour do regionů Zlínského kraje, a v úterý 12. září 2023 navštívila město Kunovice. Setkání proběhlo v prostorách tamního Podnikatelského inkubátoru Panský Dvůr.

Všechny potřebné služby na jednom místě – to představuje platforma ZLINNOVATION, která poskytuje širokou paletu téměř 90 služeb. Tyto služby jsou navrženy tak, aby podporovaly vznik, růst a rozvoj podnikání a inovací pro nové podnikatele, startupy, podnikavé studenty i už etablované firmy působící ve Zlínském kraji.

Klíčovým tématem diskuzí bylo představení aktivit pro podnikání starostou Kunovic, panem Pavlem Vardanem. Jeho prezentace zahrnovala také aktuálně probíhající projekt REGION 2047, zaměřený na rozvoj Slovácka. Tato iniciativa slibuje pozitivní změny v regionu a získala širokou podporu všech účastníků.

Náměstek hejtmana pro strategický rozvoj, pan Lubomír Traub, zdůraznil význam inovačních aktivit platformy a důležitost strategických dlouhodobých inovačních projektů. Jejich podpora je klíčová pro dosažení cílů platformy.

Další ze členů platformy, Technologické inovační centrum, představilo účastníkům své novinky v oblasti podpory rozvoje moderních technologií a jejich nabídku pro členy platformy. S radostí byli přivítáni také dva noví členové platformy: 44 Centrum řemesel a Rozvojový HR klastr. Jejich připojení k platformě otevírá nové možnosti a perspektivy pro spolupráci.

Finišem intenzivního dne byla prohlídka nově zrekonstruovaného Podnikatelského inkubátoru Stará škola, který je zaměřený především na rozvoj firem působících v kreativních průmyslech.

Vznik platformy iniciovalo Technologické inovační centrum díky projektu Smart akcelerátor Zlínského kraje. Členské subjekty a organizace využívají platformu interně pro vzájemné sdílení informací, dat a spoluprací. Společně se prezentují pod jedním brandem. Navenek směrem ke klientům pak ZLINNOVATION funguje jako místo, které nabízí všechny služby pod jednou značkou, na jednom místě a klient má tak snadný přístup k informacím.“, říká Martina Běťáková, RIS3 ambasadorka Technologického inovačního centra.

Platforma ZLINNOVATION má letos v plánu ještě navštívit Technologický park Progress v Holešově, jako součást svého ZLINNOVATION tour, aby lépe poznala prostředí, odkud členové realizují své aktivity.

Pro více informací o Inovační platformě ZLINNOVATION navštivte webovou stránku: www.zlinnovation.cz.

 

Zdroj fotografií: Zlínský kraj