ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
ZLINNOVATION
16. května, 2023

ZLINNOVATION tour se rozjela do regionu

Ve čtvrtek 11. května 2023 proběhlo další setkání inovační platformy ZLINNOVATION. Do Valašských Klobouk a nového inkubátoru Dům na rohu členy platformy pozval jeden ze zakládajících členů – Valašskokloboucké podnikatelské centrum.

Všechny služby na jednom místě. To je platforma ZLINNOVATION, která nabízí téměř 90 služeb. Ty dokáží podpořit vznik, rozvoj a podporu podnikání a také inovací pro začínající podnikatele, startupy, podnikavé studenty, ale i zavedené firmy ze Zlínského kraje.

„Vznik platformy iniciovalo Technologické inovační centrum díky projektu Smart akcelerátor Zlínského kraje. Členské subjekty a organizace využívají platformu interně pro vzájemné sdílení informací, dat a spoluprací. Společně se prezentují pod jedním brandem. Navenek směrem ke klientům pak ZLINNOVATION funguje jako místo, které nabízí všechny služby pod jednou značkou, na jednom místě a klient má tak snadným přístup k informacím.“, říká Martina Běťáková, RIS3 ambasadorka Technologického inovačního centra.

Rozvoj strategických inovačních projektů a prostředí je podporován Zlínským krajem dlouhodobě.

Podpora inovací a podnikání je důležitou součástí našeho kraje. Jsme kraj, který potřebuje své území rozvíjet, inovovat a pouštět se do aktivit, které přitahují pozornost zbytku republiky. Tím je také ZLINNOVATION, což je síť subjektů, která inovačním procesům napomáhá. Služby ZLINNOVATION využívají prioritně začínající podnikatelé, startupy a firmy z našeho území. Členové této platformy spolupracují také s obcemi, městy, školami a jsou aktivními partnery v území. Zlínský kraj je také jedním z členů a činnost této platformy podporuje“, dodává Lubomír Traub, náměstek hejtmana pro strategický rozvoj, územní plánování, dotace a cestovní ruch Zlínského kraje.

Petr Kozel, ředitel Valašskoklobouckého podnikatelského centra, vidí jednoznačné přínosy spolupráce v rámci ZLINNOVATION a říká: „Valašské Klobouky jsou členem platformy od začátku. Spolupráce mezi členy a subjekty, předávání kontaktů, zkušeností, či plánování společných akcí je pro nás samozřejmostí, protože spolu jsme mnohem silnější. Vnímají to i podnikatelé z regionu, pro které je dobrou adresou být zasídlení v rámci inovační infrastruktury města Valašské Klobouky. Důležitý je tu právě ten branding, proto Klobucký podnikatelský inkubátor oceňuje i produkty, které tak jako inovační platforma ZLINNOVATION přispívají ke společné prezentaci kraje. Dalším příkladem je také marketingová kampaň LIVE IN ZLIN, představující benefity života, studia a podnikání ve Zlínském kraji, která vznikla díky Technologickému inovačnímu centru a Zlínskému kraji v loňském roce. Mimo jiné i díky tomuto společnému úsilí se nám ve Valašských Kloboukách daří mít plně zasídlené oba podnikatelské inkubátory.

Platforma ZLINNOVATION tento rok navštíví další místa regionu. „Jednotliví členové platformy jsou ze všech koutů našeho kraje, přišlo nám tak logické vyrazit na ZLINNOVATION tour a poznat prostředí, odkud daný člen své aktivity realizuje. Proto po Valašských Kloboukách další setkání proběhnou v Kunovicích a Holešově.“, doplňuje Martina Běťáková. Více informací o platformě a službách lze zjistit na www.zlinnovation.cz.