ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Můj první milion
22. května, 2023

16. ročník akcelerátoru Můj první milion zná letošní vítěze

Již pošestnácté odhalilo Technologické inovační centrum Zlín vítěze podnikatelského akcelerátoru Můj první milion, který pomáhá ambiciózním projektům nastartovat jejich byznysový úspěch. Do akcelerátoru se letos přihlásilo celkem 68 projektů. Tradičně oblíbená kategorie středních škol obdržela 39 přihlášek, 29 projektů patřilo do kategorie vysokých škol a veřejnosti. Kromě vítězů těchto kategorií získali speciální ceny i další účastníci akcelerátoru. 

Slavnostní vyhlášení úspěšně proběhlo ve čtvrtek 18. května v sídle Technologického inovačního centra Zlín. Nejen ve středoškolské kategorii, ale i veřejnost a studenti vysokých škol se letos ještě více zapojili. Všichni přihlášení soutěžící se svými projekty soutěžili o cenné finanční odměny, možné investice a věcné ceny. Během akceleračního programu měli vybraní soutěžící možnost získat bezplatné konzultace od mentorů a účastnit se workshopů zaměřených na validaci jejich nápadu, obchodní model, zákazníka, právo, marketing a nebo podnikové finance. Díky odbornému vedení a cenným radám zkušených mentorů se zvyšuje šance začínajících podnikatelů na dosažení úspěchu a prvního platícího zákazníka.

A jak to letos dopadlo?

Kategorie středních škol byla jako vždy plná skvělých nápadů a odvážných řešení. Porota se nakonec shodla na těchto výsledcích:

 • 1. místo 

Projekt edukito.cz, Lukáš Horák a Ondřej Uher, Gymnázium Zlín Lesní čtvrť. 

edukito.cz je online srovnávač a marketplace českých vzdělávacích kurzů. V edukito.cz pomáhá lidem najít ten správný kurz a společnostem provozující kurzy poskytujeme prostředí pro inzerci.

 • 2. místo  

Projekt Réza, Tereza Pospíchalová, Střední odborná škola Josefa Sousedíka

Projekt Réza se zabývá šitím valašských krojů, podle pracovních postupů našich předků a výrobou dárkových předmětů s valašskou tématikou.

 • 3. místo  

Projekt JIPELU, Jiří Lukašík, Střední průmyslová škola Zlín

Jirka je kluk z Moravy, který pro vás vytváří příjemnější bydlení. Ručně vyrábí unikátní kousky nábytku zejména s epoxidovou pryskyřicí. Ale i další výrobky na míru.

 

V této kategorii byly rovněž uděleny dvě speciální ceny:

 • Cena TIC nejaktivnější střední škole za podporu podnikatelského myšlení u studentů  

SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín

 • Cena Sdružení pro rozvoj Zlínského kraje pro nejaktivnějšího pedagoga 

Mgr. Františka Vyškovská – SOŠ Josefa Sousedíka Vsetín

 

V kategorii vysokých škol a veřejnosti se opět sešly rozmanité a kreativní projekty. Porota po pečlivém zvážení rozhodla takto:

 • 1. místo 

Projekt ONLINE ZEN, Nika Vojkůvka a Klára Valčíková

Na platformě www.onlinezen.cz jsou v nabídce 20minutové online lekce jógy přístupné kdykoli a kdekoli.

 • 2. místo 

Projekt Kenka puppetgame, Petr Valla a tým

Jedná se o třídimenzionální přenosnou hru rozvíjející motoriku rukou, postřeh, strategii a kreativitu, která je unikátní v neomezené rozdílnosti hráčů ať už se jedná o věk, sílu nebo velikost.

 • 3. místo 

Projekt jazyková škola Fluent First, Zuzana Blanařová a Zuzana Hrdinová 

Fluent First pomáhá lidem zbavit se strachu z mluvení cizím jazykem. Dále pořádají Bla Bla Nights, kde si lidé užijí spoustu zábavy, pokecají anglicky nad dobrou sklenkou vína či piva a poznají další takové nadšence. 

 

V této kategorii byly rovněž uděleny tyto speciální ceny:

 • Cena TIC – prostory pro rozvoj podnikání

Projekt jazyková škola Fluent First, Zuzana Blanařová a Zuzana Hrdinová 

 • Cena Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně za nejlepší studentský projekt

Projekt metisteco, Petr Janík, UTB FT

 • Cena společnosti dynamix investment za nejlepší on-line projekt

Projekt Brloh, Anna Fischerová, Filip Tomeš

 • Cena Valašskoklobouckého podnikatelského centra za udržitelný rozvoj

Projekt TEPP, Václav Hrabe

 

Nadcházející 17. ročník akcelerátoru začne opět na podzim, a to 1. října 2023. Více informací najdete na www.mujprvnimilion.cz.