ePrivacy and GPDR Cookie Consent by TermsFeed Generator
Podnikavost
08. dubna, 2022

A je tu zas o strom víc 🌳

V roce 2022 opět pořádáme Zážitkové kurzy kreativity a podnikavosti, jejímž cílem je probudit u žáků kreativitu, zájem o okolí a také naučit je vnímat svět jako studnici příležitostí.

V rámci toho Zážitkového kurzu žáci MESIT střední škola připravovali projekty, které by mohly zlepšit prostředí ve škole. Žáci se rozhodli vytvořit projekt Nádech pro školu, který se zahrnoval vysazení ovocných stromů a následnou péči o ně.

Studenti prvního ročníku se chopili rýčů, krumpáčů a lopat a za odborného dozoru zahradní architektky vysadili několik stromů jabloní, hrušek a švestek. Také zakoupili hmyzí hotel, aby podpořili jejich opylování.

To, že projekt neskončil pouze na papíře, ale dočkal se realizace, je velkou zásluhou paní učitelky Marcely Mrázkové, která projekt dotáhla do zdárného konce.

Rádi také zmiňujeme i další přínosný projekt, který vznikl v rámci Zážitkového kurzu na  Střední odborné škole Josefa Sousedíka ve VsetíněPlatba kartou ve školním bufetu.  Na zavedení do praxe se žáci spolupodíleli od návrhu, přes průzkum mezi ostatními žáky až po zjištění technických a ekonomických souvislostí.

V TIC máme obrovskou radost, že můžeme podporovat mladé kreativní duše našeho kraje a zároveň si moc vážíme přístupu a nadšení s jakým ke kurzu nejen žáci, ale i pedagogové přistupují. Rádi se podílíme na rozvoji nové generace.